0212 550 46 55

[email protected]

Bağcılar/İstanbul

İstoç 12. Ada No: 150-152 Bağcılar/İstanbul

Melamin Nedir

Melamin Maddesi

Melamin, yapısı itibariyle zor kırılan ve yıllarca kullanılabilen, uzun ömürlü bir malzeme olan kimyasal ve sadece su içinde çözülebilen organik kökenli bir maddedir. Kütlece yüzde 66'sını oluşturan nitrojen sayesinde alev almayı geciktirici ve ısıya dayanıklı bir yapıya sahip melamin, zehirli ve yanıcı bir kimyasal bileşim olan Formaldehid ile birleştirildiğinde suda çözülmeyen, sert ve zor kırılan bir madde haline gelir. Bu reaksiyon sonunda, mutfak tezgahlarının yapıtaşı olan 'melamin reçinesi' ve özellikle temizlik malzemesi olarak kullanılan 'melamin köpük' oluşur. Kimyasal reaksiyondan ortaya çıkan bu iki ürün, mutfak dolap ve tezgahları, ses izolasyon ürünleri, sofra ve mutfak malzemeleri, çeşitli kumaşlar, alev almayı geciktiren kimyasallar, temizlik malzemeleri, yazı tahtaları, yer döşemesi, gübre ve hayvan yemi gibi pek çok malzemenin ya hammaddesi olarak ya da çeşitli maddelerle kimyasal reaksiyonlara sokularak çok daha farklı ürünlerin imal edilmesinde kullanılır.

Neden Melamin?


Kırılmaya ve Çizilmeye Karşı Dayanıklı

Melamin; tabak, tepsi, açık büfe ekipmanları, özel hammadesi sayesinde kırılmaya ve çizilmeye karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Melamin ürünleri profesyonel iş yerlerinde (Otel, Okul, Hastane, Fabrika, Catering) ve evlerde güvenle kullanabilirsiniz.


Uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır

Melamin ürünler kırılmaya ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Özel hammadesi sayesinde uzun süre kullanım için idealdir ürünlerde hiç bir şekilde deforme meydana gelmez. Melamin ürünleri uzun kullanımı sonucu renk değiştirmez.


Ev ve Profesyonel amaçlı kullanım

Birbirinden farklı şık ve sağlıklı melamin ürünlerini yemek servislerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Profesyonel işyerleri için tasarladığımız şık tasarımlar ile yemek servislerinizi özelleştirin. Kırılmaz ve çizilmeye karşı dayanıklı yapısı sayesinde masraflarızı düşürün.

Evren Plastik ve Melamin Evren Plastik ve Melamin